Ako sa pripraviť na reč (1)

Je to tu. Moja chvíľa. Prípitok na oslave, ďakovná reč, obhajoba práce, porada… Čo povedať? Ako to povedať? A ako sa pripraviť? Toto sú otázky a situácie s ktorými sa skôr či neskôr bežne v živote stretneme. V Toastmasters sa pravidelne venujeme príprave rôznych typov prejavov. A práve preto sme dali dokopy tipy ako na to.

Continue Reading →

Poďme pekne od začiatku

Ahoj,
volám sa Martin.

Mám 28 rokov, pochádzam z Považskej Bystrice, bývam v Trenčíne. Na vysokú školu som chodil do Trnavy a momentálne pracujem v Púchove.
Mojím najobľúbenejším mestom je Berlín. Ešte je však kopec ďalších nádherných miest, ktoré som zatiaľ nenavštívil.

Continue Reading →

Ako som prežil jesenný Drive víkend

Po poslednom TOASTMASTERS DRIVE VÍKENDE, ktorý bol v Júni 2019 som bol naplnený pozitívnou energiou. Mal som plno energie a nápadov ako ďalej v klube. Tešil som sa na ďalší DRIVE. Po čase som dostal uvedomenie, niečo takéto musia zažiť aj iní, a nechcel som sa prihlásiť na ďalší, chcel som nechať miesto niekomu inému.

Continue Reading →

Za dva dni lepší rečník a človek

Nabudený a zároveň príjemne unavený je môj pocit po Toastmasters DRIVE víkende, ktorý sme absolvovali v Krásne nad Kysucou s mojimi kamarátmi z Klubu Toastamsters Trnava, Petrom Trnkom a Martinom Šumcom. Bol som na vážkach, či tam mám ísť. Tajne som dúfal, že vyhrám súťaž o najaktívnejšieho člena, čo sa mi podarilo a to ma presvedčilo o tom, že tam mám určite ísť.

Continue Reading →