Prezident klubu

Som študentom strednej školy a zapájam do viacerých súťaži, a projektov pre mládež. K Toastmasters som sa dostal práve cez súťaž, konkrétne v prezentačných zručnostiach. Už po prvom stretnutí som vedel, že mám obrovské rezervy pri vystupovaní pred ľuďmi, ale čo bolo dôležitejšie, našiel som celý vesmír nových možností. Odvtedy na sebe pracujem a chcem poskytnúť túto možnosť aj ďalším ľuďom.

Tajomník

Vždy som rád objavoval nové veci. Toastmasters som objavil už pred rokmi, ale až pred rokom som začal aktívne chodiť na stretnutia. Chcel som hlavne zapracovať na svojom sebavedomí pri vystupovaní na verejnosti, naučiť sa zvládať trému, aj náročné situácie.

Marketingový vedúci

Nikdy som si nemyslel že môžem byť dobrým rečníkom a lídrom. Toastmasters mi ukázal cestu po ktorej mám kráčať aby som sa nim stal. Ja som na túto cestu nastúpil a postupne vďaka nemu zdolávam prekážky, ktoré predo mnou stoja v osobnom aj pracovnom živote. Uvedomujem si ako sa zlepšila moja rečnícka a líderska stránka osobnosti.  Toastmasters je úžasný nástroj ako začať osobnostný rozvoj. Ľudia ktorí sú v Toastmasters, sú rôznorodí a každý vie ponúknuť niečo, za čo viem byť vďačný. Je to komunita ľudí, ktorý na sebe pracujú každý deň.  Keď chcem nájsť inšpiráciu prídem na stetnutie. Myslím si, že byť lídrom a rečníkom dokáže byť každý, verím že nim môžeš byť aj ty. Ja ním som.

Viceprezident pre členstvo

Toastmasters znamená pre mňa silnú komunitu ľudí, ktorí si vedia vždy povedať veci na rovinu a nechodia okolo horúcej kaše. Práve táto priamosť a otvorenosť je pre mňa bránou aj pre nových členov, ktorých mám na starosti tento rok ja. Mojou úlohou je aby dostali v krátkom čase relevantné informácie o fungovaní a zmysle Toastmasters a aby mali možnosť rozhodnúť sa pre vstup do nášho klubu. Život je o správnych rozhodnutiach a členstvo v klube je určite to, čo človek, ktorý niečo hľadá, ale ešte sám presne nevie čo to je POTREBUJE. 🙂 Tak neváhaj a pridaj sa. 😀

Viceprezident pre vzdelávanie

Lubo Gregor začal svoj príbeh v Toastmasters v Austrálii, kde aktívne pôsobil takmer desať rokov. Mal možnosť slúžiť v rôznych úlohách od vice-prezidenta pre vzdelávanie cez prezidenta, vice-prezidenta pre členov a pre verejné vzťahy a tajomníka klubu až po Area direktora. Pred dvoma rokmi sa vrátil na Slovensko a hneď sa stal členom Toastmasters Trnava. Lubova najväčšia výzva v Toastmasters je zlepšovať sa v improvizáciách.

Technický vedúci

Vždy som rád objavoval nové veci. Toastmasters som objavil už pred rokmi, ale až pred rokom som začal aktívne chodiť na stretnutia. Chcel som hlavne zapracovať na svojom sebavedomí pri vystupovaní na verejnosti, naučiť sa zvládať trému, aj náročné situácie. Popri tom ma baví IT a technológie a som rád, že túto záľubu môžem zúročiť aj v Toastmasters pri zabezpečení technických potrieb.

Pokladník

Keď som naložil Michala Biskorovajného do auta, že mu ukážem niečo v Bratislave, tak som netušil, čo skvelé sa nám podarí vybudovať. Toastmasters vnímam ako “telocvičňu” pre rečnícky tréning. Priestor, kde si vyskúšam prejav, prácu s publikom, reč tela, improvizáciu a mnohé iné. Je to miesto, kde sa stretáva skvelá partia ľudí, formuje osobnosť a každý Ti pomôže byť lepším. Tak unikátny systém, za smiešne peniaze? Oplatí sa minimálne prísť pozrieť.