Prezident klubu

Jaroslav Spodniak

Toastmasters je pre mňa miestom, kde som prijatý taký, aký som. Priestorom, kde dokážem osobnostne rásť. Prezidentom som sa rozhodol byť preto, aby som sa naučil byť lídrom. Chcem viesť ľudí a rozvíjať potenciál nielen u seba, ale aj u ostatných členov klubu. Pevne verím, že sa spoločne posunieme bližšie ku svojim cieľom a dosiahneme ich. Tým obohatíme nielen seba, no hlavne ľudí okolo nás.

Viceprezident pre vzdelávanie

Peter Šándor

Akokoľvek dobrý nápad či plán, ktorý nedokážeme odprezentovať tak, aby vzbudil záujem, ako keby ani nebol. Vzdelávací koncept, ktorý ponúka Toastmasters, je ideálny prostriedok na získanie zručností, ktoré nám pomôžu zaujať publikum a odovzdať mu svoje myšlienky. Preto som sa stal Viceprezidentom pre vzdelávanie – chcem jednotlivým členom pomáhať si vybrať z tohto systému práve tie hrozienka, ktoré im v ich koláči zručností zatiaľ chýbajú. Kedy sa teda spoločne pustíme do pečenia?

Viceprezidentka pre členstvo

Darina Peterková

Toastmasters je pre mňa komunitou, vďaka ktorej som vyrástla ako osobnosť. Naučila som sa tu formulovať svoje myšlienky, prezentovať ich a získala som tu tiež tie najlepšie priateľstvá. Prvotne som do klubu vstúpila, aby som sa naučila prezentovať svoje vedecké výstupy. Neskôr som objavila, že dokážem Toastmasters využiť aj v ďalších oblastiach života. Po 5 rokoch sa mojimi najdôležitejšími témami stali medziľudská komunikácia, mentoring a vedenie tímov. Zastávam funkciu Viceprezidentky pre členstvo preto, aby som si zlepšovala schopnosť aktívne niečo predávať, a tým pomáhala svojmu klubu rásť.

Viceprezidentka pre vzťahy s verejnosťou

Annamária Kupková

Rada podnikám výzvy a učím sa nové veci. Keď kamarát raz spomenul počas reči klub Toastmasters Trnava, rozhodla som sa, že sa tam prídem pozrieť a zistím, čo je to zač. Na rozdiel od očakávaných nudných prednášok som však zažila jedinečnú skúsenosť – môj ticho a hanblivo pôsobiaci kamarát (introvert) sa zrazu premenil na sebavedomého mladého muža, ktorý hravo upútal pozornosť publika. Pridajte k tomu netradičný štýl vzdelávania, príjemnú komunitu i chuť naplniť svoj potenciál… a čoskoro som sa stala členkou.

 
V Toastmasters som tak získala množstvo skvelých priateľov a skúseností. Verím, že i tebe dokáže Toastmasters spestriť život. Preto ti chcem prostredníctvom jeho propagovania otvoriť dvierka do sveta, kde sa môžeš rozvíjať a stať sa lepším človekom.

Tajomník

Milan Valášek

Do Toastmasters som prišiel, aby som sa zlepšil v líderských a rečníckych zručnostiach, ktoré potom chcem uplatniť ako sociálny pracovník. Toastmasters pre mňa znamená komunitu ľudí, s ktorými sa rád stretávam. Popritom mám vďaka Toastmasters priestor na to, aby som pravidelne plnil rôzne úlohy a tak precvičoval svoj mozog.

Rozhodol som byť tajomníkom preto, lebo som chcel zistiť, čo všetko obnáša vykonávať túto pozíciu a zároveň sa chcem učiť, ako byť súčasťou líderského zoskupenia, ktoré vedie ľudí.

Pokladník

Martin Császár

Keď som sa prvýkrát zúčastnil stretnutia Toastmasters v Bratislave, povedal som si: „Toto chcem mať v Trnave!“ Spolu s mojimi skvelými kamarátmi sa nám to v r. 2018 podarilo – založili sme klub v Trnave. Dnes je Toastmasters Trnava etablovaným občianskym združením, ktoré ponúka okrem svojej hlavnej funkcie (tréning líderstva a rečníctva) aj inklúziu, zábavu, dobrovoľníctvo a mnoho iného. Som rád, že naďalej môžem rozvíjať náš klub na pozícii pokladníka, kde zúročujem svoje 15-ročné skúsenosti z finančného sektora. Ja som si svoj cieľ splnil. A čo ty?

Technický vedúci

Peter Trnka

Toastmasters pre mňa znamená miesto, kde môžem robiť chyby. Práve vďaka nim sa učím, rastiem a zlepšujem svoje zručnosti. Toastmasters je zároveň miestom, kde sa stretávajú ľudia, ktorí chcú byť lepšou verziou samých seba. Cez seba tak zlepšujú svoje okolie a robia tento svet lepším.

Toastmasters mi tiež dáva komunitu, v ktorej sa cítim bezpečne a mám ich podporu. Viem, že spätná väzba, ktorú dostanem nie je kritika, ale priestor na rast. Pozíciu technického vedúceho som si zvolil, aby som sa naučil niečo nové, bol v centre diania a mohol aktívne riešiť záležitosti pre dobro klubu.