Prezident klubu

Nikdy som si nemyslel že môžem byť dobrým rečníkom a lídrom. Toastmasters mi ukázal cestu po ktorej mám kráčať aby som sa nim stal. Ja som na túto cestu nastúpil a postupne vďaka nemu zdolávam prekážky, ktoré predo mnou stoja v osobnom aj pracovnom živote. Uvedomujem si ako sa zlepšila moja rečnícka a líderska stránka osobnosti.  Toastmasters je úžasný nástroj ako začať osobnostný rozvoj. Ľudia ktorí sú v Toastmasters, sú rôznorodí a každý vie ponúknuť niečo, za čo viem byť vďačný. Je to komunita ľudí, ktorý na sebe pracujú každý deň.  Keď chcem nájsť inšpiráciu prídem na stetnutie. Myslím si, že byť lídrom a rečníkom dokáže byť každý, verím že nim môžeš byť aj ty. Ja ním som.

Tajomník

Lubo Gregor začal svoj príbeh v Toastmasters v Austrálii, kde aktívne pôsobil takmer desať rokov. Mal možnosť slúžiť v rôznych úlohách od vice-prezidenta pre vzdelávanie cez prezidenta, vice-prezidenta pre členov a pre verejné vzťahy a tajomníka klubu až po Area direktora. Pred dvoma rokmi sa vrátil na Slovensko a hneď sa stal členom Toastmasters Trnava. Lubova najväčšia výzva v Toastmasters je zlepšovať sa v improvizáciách.

Marketingoví vedúci

Som študentom strednej školy a zapájam do viacerých súťaži, a projektov pre mládež. K Toastmasters som sa dostal práve cez súťaž, konkrétne v prezentačných zručnostiach. Už po prvom stretnutí som vedel, že mám obrovské rezervy pri vystupovaní pred ľuďmi, ale čo bolo dôležitejšie, našiel som celý vesmír nových možností. Odvtedy na sebe pracujem a chcem poskytnúť túto možnosť aj ďalším ľuďom, preto sa vo funkcii PR snažím zviditeľniť klub pre verejnosť.

Ahoj! Moje meno je Adrián. Milujem zábavu a adrenalín. Veľmi rád posúvam svoje hranice a som maximálne súťaživý. Hovorím štyrmi jazykmi – slovenčinou, angličtinou, nemčinou a čínštinou. Môj deň je vyplnený optimizmom a obrovskou dávkou zvedavosti. Som študentom Obchodnej akadémie v Trnave. Venujem sa psychológií, finančnému svetu, rečneniu, hraniu na gitare a spievaniu. Veľký dôraz dávam na efektívnosť a pokrok. Orientujem sa na výzvy a jednou z nich je pre mňa posunúť ľudstvo dopredu a výrazne zlepšiť život ľudí na svete. A mám mačku…

Viceprezident pre členstvo

„Cesta dlhá tisíc míľ začína vždy prvým krokom” – ja som vykročil na cestu Toastmasters. Po nej kráčam už 3 roky a som rád, za každý jeden krok a každú jednu prekážku, ktorá ma na ceste stretla. Toastmasters dáva skvelú príležitosť spraviť ten prvý krok, opustiť svoju zónu komfortu a posunúť sa bližšie ku svojmu cieľu.

Viceprezident pre vzdelávanie

Okrem svojho PhD. štúdia v oblasti molekulárnej biológie som veľmi aktívna či už v študentskej samospráve, Mense a iných oblastiach. Moja prvotná motivácia prečo vstúpiť do Toastmasters bola naučiť sa lepšie prezentovať svoje vedecké výstupy. Časom som však objavovala nové výzvy a hlavne uplatnenie naučených rečníckych a líderských zručností v ostatných oblastiach života, za čo som Toastmasters nesmierne vďačná.

Technický vedúci

Vždy som rád objavoval nové veci. Toastmasters som objavil už pred rokmi, ale až pred rokom som začal aktívne chodiť na stretnutia. Chcel som hlavne zapracovať na svojom sebavedomí pri vystupovaní na verejnosti, naučiť sa zvládať trému, aj náročné situácie. Popri tom ma baví IT a technológie a som rád, že túto záľubu môžem zúročiť aj v Toastmasters pri zabezpečení technických potrieb.

Pokladník

Keď som naložil Michala Biskorovajného do auta, že mu ukážem niečo v Bratislave, tak som netušil, čo skvelé sa nám podarí vybudovať. Toastmasters vnímam ako “telocvičňu” pre rečnícky tréning. Priestor, kde si vyskúšam prejav, prácu s publikom, reč tela, improvizáciu a mnohé iné. Je to miesto, kde sa stretáva skvelá partia ľudí, formuje osobnosť a každý Ti pomôže byť lepším. Tak unikátny systém, za smiešne peniaze? Oplatí sa minimálne prísť pozrieť.